Strona Główna BIP Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

Mamy nadzieję, że na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji, które ułatwią kontakt z naszą instytucją i pomogą w spełnieniu jednego z najważniejszych obowiązków jaki na każdego obywatela naszego kraju nakłada Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy jednocześnie pamiętać, że prezentowane materiały mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich wymogów wymaga osobistego stawiennictwa w naszej instytucji.

AKTUALNOŚCI
   2015-11-19
WKU W SUWAŁKACH NA TARGACH PRACY

W dniu
19.11.2015r., na zaproszenie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach,
 przedstawiciel WKU w Suwałkach uczestniczył w Targach Edukacji i Pracy.
  2015-11-16
MUNDUROWI MATURZYŚCI ODWIEDZILI WKU W SUWAŁKACH

W dniu 16. listopada.2015r. Wojskową Komendę Uzupełnień w Suwałkach
odwiedzili uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego
Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach.
2015-11-13
BISKUP POLOWY WOJSKA POLSKIEGO W SUWAŁKACH
W dniu 13.11.2015r. Garnizon Suwałki wizytował Biskup
Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.
PRZYDATNE

 

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, 31 lipca 2015 r. została uruchomiona inicjatywa „Obywatel”, której częścią jest portal www.obywatel.gov.pl Jego głównym celem jest zapewnienie aktualnej i najwyższej jakości informacji na temat usług publicznych realizowanych przez administrację. Na stronie znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli m.in. dotyczące służby wojskowej.


Potwierdza się stwierdzenie, że „warto być żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych”, a hasło „Narodowe Siły Rezerwowe – przepustką do zawodowej służby wojskowej” ma swoje uzasadnienie.

„Praca w wojsku dla żołnierzy NSR to nie fikcja, to fakt” - twierdzą tak kolejne osoby przybywające do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach z zaświadczeniami wydanymi przez dowódców jednostek wojskowych. Wszyscy oni byli wcześniej żołnierzami Narodowych Sił Rezerwowych, a następnie przystąpili do kwalifikacji do służby zawodowej. Kwalifikacje obejmują sprawdzian sprawności fizycznej i rozmowę z dowódcą. Ciągły nabór prowadzą jednostki wojskowe na terenie całego kraju. Największym zainteresowaniem cieszy się praca na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ci wszyscy, którzy myślą o ciekawej i stabilnej pracy w wojsku, a wcześniej nie odbywali służby wojskowej powinni zainteresować się służbą przygotowawczą.

 

KURSY PRZESZKALANIA KADR REZERWY 

VADEMECUM REZERWISTY

INNE

 Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach informuje, że:

 • odpowiedzi na korespondencję elektroniczną będą udzielane osobom, które podadzą pełne dane osobowe:

  - imię i nazwisko;
  - imię ojca;
  - rok urodzenia;
  - miejsce stałego zameldowania;
  - zamieszkują na terenie administrowanym przez WKU w Suwałkach;

 •  w sprawach skarg i wniosków interesanci są przyjmowani:

  - w poniedziałki w godz. 12.00 - 16.00.

Odwiedziło serwis internautów