Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2018
 
2018-06-13 08:13:56
REZERWIŚCI ROZPOCZNĄ W LIPCU. KOMISJA JESZCZE POD KONIEC CZERWCA
1. lipca rozpoczyna się ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy w ramach terytorialnej służby wojskowej.
Z pewnością, wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej daje wielkie możliwości rozwoju i przeżycia niezapomnianej przygody. Osoby, które mają już za sobą przeszkolenie wojskowe mają teraz okazję, aby odświeżyć swoje wcześniej nabyte umiejętności.
Najbliższe posiedzenie komisji kwalifikacyjnej dla ochotników, którzy chcieliby rozpocząć szkolenie w lipcu, odbędzie się 26. czerwca. Aby stanąć przed komisją należy wcześniej złożyć wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach o powołanie do terytorialnej służby wojskowej (tsw).
W dniu dzisiejszym (12.06) odbyło się ostatnie posiedzenie komisji kwalifikacyjnej przed 16-dniowym szkoleniem podstawowym, które rozpoczyna się 23 czerwca. Wszyscy kandydaci uzyskali pozytywną rekomendację, po przejściu badań lekarskich i psychologicznych, będą mogli zostać powołani do służby.
 
WKU w Suwałkach czeka na wnioski ochotników do tsw. Następne szkolenia (podstawowe i wyrównawcze) będą miały miejsce październiku. Z uwagi na ograniczoną ilość wolnych miejsc, należy jak najszybciej złożyć wniosek i przystąpić do postępowania rekrutacyjnego.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do WKU w Suwałkach (tel. 261 347 357).
 
Tekst: WKU w Suwałkach
Fot. WKU w Suwałkach