Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2018
 
2018-04-10 13:21:07
ODBYLI ROZMOWY KWALIFIKACYJNE DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
Trwa nabór do suwalskiego batalionu Obrony Terytorialnej (OT). 10 kwietnia w siedzibie Wojskowej Komendy
Uzupełnień w Suwałkach po raz kolejny odbyło się posiedzenie  komisji kwalifikacyjnej dla kandydatów, którzy złożyli wnioski do terytorialnej służby wojskowej (tsw). Wszyscy ochotnicy uzyskali pozytywną rekomendację komisji i tym samym przeszli kolejny etap rekrutacji w celu wstąpienia w szeregi terytorialsów. Wśród ochotników było kilka osób, które mają złożoną przysięgę wojskową i ponownie chcą przeżyć przygodę w wojsku.  Większość kandydatów skorzysta z 16 – dniowego szkolenia podstawowego i  8 – dniowego szkolenia wyrównawczego w miesiącu maju tego roku. Pozostali będą mogli odbyć szkolenia już na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. 
WKU w Suwałkach informuje, że  cały czas przyjmowane są wnioski od ochotników do tsw. Następne posiedzenie komisji kwalifikacyjnej zaplanowano na 24 kwietnia. Liczba miejsc w suwalskim batalionie lekkiej piechoty OT jest ograniczona.

Bliższe informacje na temat rekrutacji do tsw w suwalskim batalionie OT można uzyskać w siedzibie Komendy oraz telefonicznie (tel. 261 347 357).

Tekst: mjr Wiesław Jankowski
Fot. WKU w Suwałkach