Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2018
 
2018-03-30 10:26:49
KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM
Wojsko Polskie ciągle się rozwija i modernizuje. Zwiększa się jego liczebność i tym samym wzrasta potencjał Sił Zbrojnych.
Dzieje się to dzięki realizacji  planu rozwoju Wojska Polskiego i przy dużym wysiłku żołnierzy zawodowych jednostek i instytucji wojskowych. W związku z tym, w naszej armii przybywa etatów dla przyszłych zawodowców i są stwarzane coraz to lepsze warunki materialne.
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, że jednostki wojskowe na terenie całego kraju prowadzą nabór ochotników do zawodowej służby wojskowej, przeważnie spośród  żołnierzy rezerwy, czyli z takich osób, którzy odbyli jakiekolwiek przeszkolenie wojskowe i mają złożoną przysięgę. Inne  drogi istnieją dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z wojskiem od podstaw. Taki chętny Pan lub Pani, ochotnik do zawodowej służby wojskowej, może rozpocząć służbę kandydacką w uczelni wojskowej, odbyć służbę przygotowawczą lub wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Z tych wszystkie możliwości można skorzystać zgłaszając się po niezbędne informacje do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach.  Można je także uzyskać telefonicznie (tel. 261-347-357) lub skorzystać z mediów społecznościowych

Tekst: WKU w Suwałkach