Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2018
 
2018-02-05 14:53:37
ŻOŁNIERZE OBRONY TERYTORIALNEJ ZŁOŻYLI PRZYSIĘGĘ W SEJNACH
W niedzielę 4 lutego na Placu Dominikańskim w Sejnach przysięgę wojskową złożyli żołnierze suwalskiego 12 batalionu lekkiej piechoty. Była to już czwarta przysięga złożona przez suwalskich żołnierzy. W uroczystościach uczestniczył sekretarz stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła, a także Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Jarosław Kowalewski. Razem z żołnierzami z Suwałk przysięgę złożyli również „terytorialsi” z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży.
Niewątpliwie było to wydarzenie istotne nie tylko dla samych żołnierzy składających przysięgę, ale także dla samych Sejn, co można było zaobserwować poprzez ogromne zainteresowanie ze strony licznie przybyłych mieszkańców regionu. Ponadto, wszystkich uczestników uroczystości czekały liczne atrakcje: m. in. pokaz sprzętu wojskowego lub degustacja grochówki. Nie zabrakło również stoiska promocyjnego Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach, przy którym wszystkim zainteresowanym udzielano szczegółowych informacji na temat służby wojskowej.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach zaprasza ochotników do składania wniosków o powołanie do terytorialnej służby wojskowej w suwalskim batalionie lekkiej piechoty. Kolejne szkolenia podstawowe i wyrównawcze dla osób zamieszkałych w powiatach augustowskim, sejneńskim, suwalskim i w mieście Suwałki odbędą się w maju tego roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Rekrutacji WKU w Suwałkach (tel. 261 347 357).

Tekst: WKU w Suwałkach
Fot.: WKU w Suwałkach