Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2018
 
2018-01-12 11:36:21
KOLEJNA KWALIFIKACJA DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
12 stycznia w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach odbyło się kolejne przed styczniowym wcieleniem posiedzenie komisji kwalifikacyjnej dla ochotników, którzy złożyli wnioski do terytorialnej służby wojskowej (tsw).

Wszyscy kandydaci zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych predyspozycji do pełnienia służby, a następnie przeznaczeni na stanowiska służbowe w strukturach OT. Większość z nich zacznie od szkolenia podstawowego (16 dni) już 20 stycznia bieżącego roku. Osiem dni później dołączy do nich reszta ochotników, którą stanowią żołnierze rezerwy po złożonej przysiędze wojskowej i odbytym przeszkoleniu wojskowym. Przysięgę wojskową zaplanowano na 4 lutego w Sejnach. Było to jedno z ostatnich posiedzeń komisji przed rozpoczęciem szkolenia w styczniu. Następne wcielenie kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej przewidziane jest na maj bieżącego roku.

WKU w Suwałkach cały czas przyjmuje wnioski od ochotników do tsw. Następne posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się w 18 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona i cały czas ulega zmniejszeniu. Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie Komendy oraz telefonicznie (tel. 261 347 357).

Tekst: mjr Wiesław Jankowski
Fot. WKU w Suwałkach