Strona Główna BIP Strona Główna
-> 2017
 
2017-12-06 14:45:50
OTRZYMALI KARTY POWOŁANIA DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ
Już 8 stycznia 2018 roku ochotnicy z terenu administrowanego przez WKU w Suwałkach rozpoczną służbę przygotowawczą w ramach I turnusu szkolenia dla szeregowych w centrach szkolenia i jednostkach wojskowych.
Wcześniej przeszli postępowanie rekrutacyjne, w tym badania psychologiczne i rozmowy kwalifikacyjne. Nie bez znaczenia było posiadane wykształcenie, kwalifikacje i uprawnienia – w tym kat. prawa jazdy C i C+E. Najlepszym spośród kandydatów na żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych w dniu dzisiejszym zostały wręczone karty powołania. Przyszli elewi szkolić się będą min. w Giżycku, Zegrzu, Grudziądzu i Mińsku Mazowieckim. Zakończenie turnusu przewidziane jest na koniec kwietnia. Wtedy żołnierze podpiszą kontrakty na pełnienie służby w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz otrzymają przydziały kryzysowe. Tym samym staną się posiadaczami „przepustek do zawodowej służby wojskowej”, ponieważ będą mogli przystąpić do kwalifikacji do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Wówczas spełnią swoje marzenia o związaniu się z wojskiem. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą przygotowawczą do składania wniosków na kolejne turnusy służby przygotowawczej.
 
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rekrutacji WKU w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 21a, tel. 261-347-357).

Tekst: mjr. Wiesław Jankowski
Fot. WKU w Suwałkach